Aqua Centrum Chełmiec to miejsce, w którym można wspaniale spędzić czas wolny. Na terenie krytej pływalni znajduje się basen pływacki, który ma wymiary 25 metrów x 12,5 metra oraz głębokość 1,2 – 1,8 metra. Jest on przeznaczony szczególnie dla osób, które dobrze pływają i nie boją się głębokości, a także dla osób, które dopiero się uczą. Oprócz tego dostępny jest także mniejszy basen o wymiarach 10,9 metrów x 5,5 metrów o stałej głębokości 1,2 metra. Jest on połączony z różnymi atrakcjami jak np. masaż karku wąski i szeroki, masaż ścienny, gejzer oraz leżanka powietrzna.

basen-pływacki-6-torowy-Aqua-Centrum-Chełmiec
Basen pływacki 6-torowy w Chełmcu.

W Aqua Centrum Chełmiec dostępna jest także atrakcyjna zjeżdżalnia o długości ponad 50 metrów. Najmłodsi mogą skorzystać z brodzika o powierzchni 8 metrów kwadratowych, w którym można znaleźć różne atrakcje idealne dla dzieci. Ponadto basen oferuję także dwie wanny z możliwością masażu wodnego lub powietrznego. W Aqua Centrum Chełmiec odbywają się profesjonalne lekcje pływania zarówno indywidualne jak i grupowe, przeznaczone praktycznie dla każdej grupy wiekowej. Lekcje są organizowanie i prowadzone przez różne szkółki pływackie.

Aqua Centrum Chełmiec – część SPA

Ponadto w Aqua Centrum Chełmiec znajdują się bardzo atrakcyjna część SPA. Można w niej skorzystać z sauny fińskiej, która ma swoje korzenia w tradycyjnych, ciepłych kąpielach, które są niezwykle popularne w dalekiej Finlandii.  W saunie panuje temperatura 90 – 120 st. Celsjusza, a wilgotność powietrza sięga 10%. Przebywanie w takich warunkach bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie i jest korzystne w wielu aspektach. Do sauny fińskiej wchodzi się nago, jedynie w ręczniku. Przed wejściem należy dokładnie zamoczyć ciało w cieplejszej wodzie. Bardzo ważne jest to, aby podczas seansu nie rozmawiać i nie chodzić. Wskazany jest pełny relaks. Po wyjściu z sauny zaleca się schłodzenie pod zimnym prysznicem. Główną zaletą tego typu zabiegów jest przyspieszenie krążenia, redukcja bólów reumatycznych, bólów stawów, czy pomoc w przypadku astmy. Kolejnym zabiegiem, z którego można skorzystać w części SPA Aqua Centrum Chełmiec jest łaźnia parowa. Kąpiel w takiej łaźni rewelacyjnie oczyszcza ciało z wszelkich szkodliwych toksyn i produktów. Ponadto działa ona niezwykle pozytywnie na stan skóry. Nawilża ją i wygładza. Łaźnia parowa to także ciekawy sposób inhalacji dróg oddechowych. Kąpiele wpływają także na podwyższenie poziomu odporności i wzmacniają organizm. Łaźnia parowa była stosowana w starożytnym Rzymie. Już wtedy było wiadomo, ze jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Bardzo ciekawą i nowoczesną atrakcją jest natrysk wrażeń. Jest to wyjątkowe połączenie strumieni ciepłych i zimnych, z dodatkami bryzy polarnej. Ponadto podczas zabiegu stosowane są kolorowe światła, a także aromaterapia. W części SPA znajduje się też generator lodu. Pozwala on na produkowanie lodu i gromadzenie w specjalnym pojemniku. Następnie wykorzystuje się go do nacierania ciała. Zabieg ten jest wyjątkowo korzystny dla organizmu. Pozwala on m.in. na zredukowanie bólu i obrzęków po rożnych kontuzjach, czy na szybsze regenerowanie mięśni. Po skończonych zabiegach można wypocząć na specjalnych ławeczkach, które są podgrzewane specjalnymi matami, które zapewniają wyjątkowy komfort. 

Grota solna w Aqua Centrum Chełmiec
Grota solna w Aqua Centrum Chełmiec

Basen w Chełmcu dla każdego.

Z pewnością warto wybrać się do Aqua Centrum Chełmiec. Jest to miejsce, w którym można aktywnie spędzić cały dzień. Dobrze jest rozpocząć od ćwiczeń na basenie, skorzystać z różnych wodnych atrakcji. Następnie można zrelaksować się w SPA, odpocząć i wziąć udział w wyjątkowych zabiegach, które mają wspaniałe, zdrowotne działanie.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *