Dnia 14 maja 2019 roku już po raz XVII na Pływalni Aqua Centrum Chełmiec zorganizowane zostały Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec. Zawody odbyły się dzięki Szkole Podstawowej ze Świniarska, panu Pawłowi Łabudzie oraz pani Barbarze Witeckiej. Wsparcie sędziowskim służyła tym razem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.

Mistrzostwa pływackie zostały rozegrane w poszczególnych rocznikach na dwóch dystansach: 25 i 50 metrów. Po raz pierwszy udało się przeprowadzić sztafety uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzi pływacy zmierzyli się na dystansie 200 metrów (4×50 metrów). Cieszy to, że wyszkolenie techniczne i wytrzymałościowe zawodników jest z roku na rok coraz lepsze. Poziom zawodów była bardzo wysoki. Osiągane przez zawodników czasy są bowiem czasami na poziomie zawodów rangi wojewódzkiej.

Co ciekawe, w pierwszych zawodach pływackich organizowanych dla szkół Gminy Chełmiec siedemnaście lat temu wzięło udział tylko 56 zawodników. Obecnie szkoły są zmuszone przeprowadzać eliminacje wewnętrzne w celu wybrania najlepszych pływaków. Tak duże jest zainteresowanie zawodami. Tym razem w mistrzostwach wystartowało niemal 160  młodych zawodników i zawodniczek. Nagrody dla najlepszych ufundowała Gmina Chełmiec. Wręczył je sam Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. Przy okazji pogratulował on wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom. Warto przy tym pamiętać, że za sprawą bezpłatnych zajęć organizowanych w ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie szkół znajdujących się w Gminie Chełmiec mają okazję nabyć przynajmniej podstawowe umiejętności pływackie. Niewątpliwie przekłada się to na tak wysokie poziom organizowanych co roku zawodów pływackich.

Organizatorzy imprezy podziękowali szczególnie za pomoc Wójtowi Gminy Chełmiec Bernardowi Stawiarskiemu, wszystkim pracownikom pływalni, Dariuszowi Ruchale oraz studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Bez ich pomocy organizacja XVII Mistrzostw Pływackich Gminy Chełmiec była niemożliwa do zrealizowania.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *